Ви, можливо, вже знайомі з винами Франції, Італії, Іспанії, але скільки ви знаєте про хорватські вина? Хорватія — це країна, яка вражає своєю багатою виноробною спадщиною, неймовірною природою та унікальними смаками вин. І хоча ця країна може бути менш відомою на міжнародному ринку, її вина здобувають все більше прихильників та визнання в світі.

Історія виноробства в Хорватії

Хорватська історія виноробства налічує тисячі років. Ця країна має глибокі коріння в виноробстві, яке можна відстежити до часів Римської імперії. Перші виноградники були посаджені на території сучасної Хорватії ще в 5 столітті до н.е.

У середньовіччі хорватські вина стали дуже популярними в Європі, і їх виготовлення стало важливою частиною місцевої культури та господарства. Вина з Хорватії були відомі своєю якістю та унікальними смаковими характеристиками.

Протягом століть хорватське виноробство розвивалося, але під час соціалістичного режиму після Другої світової війни виноробство було зосереджено на кількох великих державних виробниках, і багато традиційних сортів винограду були заборонені.

Звісно ж, після розпаду соціалістичного блоку і отримання незалежності в 1991 році, хорватське виноробство почало відновлюватися і знову стало важливою галуззю господарства.

Виноградники та регіони вирощування

Хорватія розташована в Південно-Східній Європі і має дуже різноманітні кліматичні умови і ґрунти, що створюють ідеальні умови для вирощування різних сортів винограду. Країна поділяється на п’ять головних виноробних регіонів:

 1. Істрія (Istria): Цей регіон розташований на північному заході Хорватії і славиться своїми високоякісними білими винами, такими як Малвазія та Теран.
 2. Континентальна Хорватія (Continental Croatia): Ця область розташована в середній та східній частині країни і відома своїми червоними сортами винограду, зокрема, Франківським виноградом.
 3. Далмація (Dalmatia): Регіон Далмація розташований на південному узбережжі Хорватії і є найбільш відомим виноробним регіоном країни. Тут вирощуються сорти винограду, такі як Плаваць Малі, Дібідель, та походження відомого червоного вина Зінджан.
 4. Загребська область (Zagreb County): В цьому регіоні вирощуються різні сорти винограду, включаючи Грашевіна.
 5. Славонія (Slavonia): Цей регіон, розташований на сході країни, славиться вирощуванням білого сорту винограду Велеска та інших сортів.

Популярні сорти винограду

Хорватія вирощує багато унікальних сортів винограду, які не мають аналогів в інших країнах. Деякі з них включають:

 1. Плаваць Малі (Plavac Mali): Цей червоний сорт винограду вирощується на узбережжі Далмації і відомий своїм багатим інтенсивним смаком.
 2. Малвазія (Malvazija): Цей білий сорт винограду вирощується в області Істрія і має свіжий фруктовий смак.
 3. Грашевіна (Graševina): Цей білий сорт винограду дуже популярний в Континентальній Хорватії та Загребській області.
 4. Теран (Teran): Цей червоний сорт винограду також вирощується в області Істрія і відомий своєю кислотністю та яскравим смаком.
 5. Велеска (Grasevina): Цей білий сорт винограду є одним з найпопулярніших в Хорватії і використовується для виготовлення як білих, так і сухих вин.

Популярні вина Хорватії

Серед найбільш відомих і популярних хорватських вин варто виділити:

 1. Поступ: Це червоне вино, вирощене з сорту Плаваць Малі, ідеально підходить до м’ясних страв.
 2. Грашевіна: Це біле вино, що виробляється з сорту Грашевіна, має свіжий та фруктовий смак.
 3. Малвазія: Біле вино з сорту Малвазія має легкий аромат та смак цитрусових фруктів і меду.
 4. Плеврацька: Це червоне вино виробляється з сорту Плеврацька, відомого своєю структурою та інтенсивним смаком.
 5. Дубровник: Це червоне вино, вироблене з декількох сортів винограду, має глибокий і складний смак.

Хорватські вина відомі своєю якістю та неповторним смаком. Вони часто виготовляються в маленьких родинних виноробнях, де кожна пляшка вина має свою історію та душу. Якщо ви шукаєте нові смаки та бажаєте відкрити для себе щось унікальне, хорватські вина стануть чудовим вибором. Давайте подорожувати світом чарівних вин разом з Хорватією!

Знаймство з винами різних країн світу ви можете продовжити разом з сайтом https://gastronomy.space